АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Балкан с убедителна победа над плевенчани

Балкан не изпита затруднения срещу своя съперник от Плевен и записа девета победа във Виваком НБЛ, при три загуби до момента. Това обаче бе 13-то поредно поражение за отборът на Александър Дяковски.

Домакините започнаха ударно срещата със серия 10-0. Малко след това плевенчани заиграха по-мобилизирано и се доближиха до съперника си, като първата четвърт приключи при резултат 22:15 в полза на ботевградчани.

През втория период гостите повишиха процента си от далечно разстояние, което ги държеше в мача. Така на полувремето ботеградчани имаха преднина от 12 точки при 52:40.

След завръщането си на терена тимът на Небойша Видич показа превъзходството си и след 30 минути игра в "Арена Ботевград" авансът им бе 29 точки.

В заключителните минути Балкан поддържаше комфортната си преднина и заслужено се поздрави с успеха при финалното 106:76.

Най-резултатен за победителите бе Игор Кесар, който се разписа с 23 точки и 8 борби. След него с 18 и 8 борби завърши Христо Захариев, който с завърна в игра след отсъствие поради контузия. Павел Иванов се отчете с 14 точки, а  12 и 5 борби добави Дивон Уошингтън.

За Спартак Плевен най-полезен бе Константин Коев, който отбеляза 21 точки и хвана 8 борби. Със 17 точки се разписа капитанът Герасим Николов, 15 - Ивко Ивков и 14 Уладзимир Крисневич.

В следващия кръг на Виваком НБЛ Балкан ще гостува на Берое, а Спартак Плевен приемат у дома Академик.