АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Ямбол би в Плевен

Два дни преди Коледа Ямбол спечели за трети път във Виваком НБЛ през 2017/2018. В зала "Балканстрой" селекцията на Иван Чолаков надви Спартак Плевен с 91:77 като гост в мач от 11 кръг в мъжкия ни елит. Ямболии имат в актива си 7 загуби, докато плевенчани са с баланс от 0-10.

Ямболии започнаха по-съсредоточено и поведе с 13:5, но Спартак намали до 21:23 с края на първата част.  През втория период гостите направиха серия 11-0, дело на Алън Арнет, Брайкус Перин и Станислав Говедаров, която им донесе 52:37 на голямата почивка. След паузата Ямбол увеличи преднината си 17 точки,  но чрез Герасим Николов и Николай Маринов Спартак намали до 58:70.  През последната четвърт Ямбол държеше инициативата и стигна до победа с 91:77.

Алън Арнет изнесе силен двубой за победителите и навъртя 27 точки, които допълни със 7 борби и 6 асистенции. Брайкус Перин се отчете с 21 и 12 асистенции. Станислав Говедаров и Стойо Чолаков реализираха съответно по 13 и 10 точки.

Герасим Николов бе най-резултатен за Спартак Плевен с 23 точки и 6 борби. Николай Маринов завърши с 22. Милен Дудев остана с 14 точки

На 29 декември Ямбол приема Берое, а ден по-късно Спартак Плевен гостува на Левски.