АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Берое се наложи над Ямбол в трети кръг на Виваком НБЛ

Берое с убедителна победа над Ямбол, въпреки раздялата си с двама американци. Момчетата на Любомир Минчев се наложиха над ямболии със 102:85 в зала "Общинска" През седмицата отборът на Берое се раздели с Адам Кемп и Адонте Джошуа Паркър, а Майк Ди Нуно е с контузия и ще отсъства от терена за няколко седмици.

Първата четвърт започна по-добре за домакините, които успяха да я спечелят при 30-21. През втората част ситуацията на терена не се промени и беройци продължиха да увеличават преднината си, като на голямата почивка играчите на националния селекционер Любомир Минчев се оттгелиха в съблекалните с комфортна преднина от 15 точки за 59-44.

След завръщането си на игрището високият процент стрелба от тройката за домакините оказа сериозно влияние върху резултата и след 30 минути игра в зала "Общинска" таблото показваше 83:65.

Гостите от Ямбол е успяха да противодействат на своите съперници и да наваксат изоставането си и срещата приключи при финалното 102:85.

За Берое най- резултатен бе Александър Янев с 29 точки и 8 борби. След него 28 точки наниза Тери Уиснант. С 19 точки и 7 асиситенции се отчете капитанът на страозагорци Тихомир Желев, а 16 и 7 асиситенции добави Александър Дейвис.

За гостите от Ямбол най-полезен бе Брайкус Перин, който отбеляза 22 точки. Алън Арнет записа срещу името си 16 точки и 6 асистенции. Станислав Говедаров се отчете с 13 точки, а Евгени Иванов с 12.

И двата отбора си размениха по 24 точки от грешки на съперника. 4 плюс имаше Ямбол в подкошието за 8-4. От бързата атака беройци имаха аванс от 5 точки за 19-14. Резервните състезатели на Ямбол се отчетоха с общо 39 точки, а тези на Берое с 32.

В следващия кръг старозагорци гостуват на Левски, а Ямбол почива.