јкадемикјкадемик Ѕултекс 99ЅалканЅероеЋевски Ћукойл –илски спортист—партак-ѕл„ерно море “ичаямбол
Ќќ¬»Ќ»

јкадемик Ѕултекс 99 с победа срещу ямбол в първи кръг на ¬»¬ј ќћ ЌЅЋ

јкадемик Ѕултекс 99 се наложи над ямбол в пъри€ кръг от ¬»¬ј ќћ ЌЅЋ  при крайното 78:72.

¬ началото на срещата гостите поведоха с 12:4, но јкадемик Ѕултекс 99 бързо възстанови равенството и взе първата четвърт с точка преднина.

¬ъв втората домакините два пъти повеждаха с 5 точки, но €мболии не см€таха да се отказват и се връщаха в мача. Ќа трети€ път обаче това не стана и момчетата на јсен Ќиколов се оттеглиха на почивката със 7 точки аванс. –азликата набъбна и прехвърли 10 точки в третата четвърт, а в началото на четвъртата стигна 16 точки. ¬ъзпитаниците на »ван „олаков използваха отпускането на съперниците си и стопиха пасива до 7 точки, но н€маха сили за повече. домакините възстановиха комфортен аванс от 12 точки и спокойно дочакаха победата, въпреки грешките които допуснаха към кра€ на срещата.

–ешаваща за успеха се оказа далечната стрелба. Ѕаскетболистите на јкадемик Ѕултекс 99 реализираха цели 15 тройки от 31 опита, докато противникът усп€ само в 3 от 12 опита. ќсобено гол€м бе процентът на тройките на домакините преди почивката.

Ќай-резултатен бе американски€т гард јйзе€ ”мипиг с 22 точки /4 тройки/, 5 асистенции и 4 борби. ћартин ƒурчев се отчете с 14 точки, ћануел ƒжонсън и Ўакир —мит добавиха по 10. ÷ентърът ћаодо Ќгурайн спомогна за успеха с 4 точки и 10 борби.

«а гостите се отличиха Ѕрайкъс ѕерин с 18 точки, Ќиколай ¬ърбанов с 14, —тою „олаков и —танислав √оведаров с по 10.

¬ след€ащи€ кръг јкадемик Ѕултекс 99 гостува на Ћевски 2014, а ямбол приема у дома плевенчани.