Академик ПловдивБалканБероеЛевски Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасШуменЯмбол

Академик Пловдив взе втора победа за сезона в НБЛ

Академик Пловдив взе втора победа за сезона в НБЛАкадемик Пловдив взе втора победа за сезона в НБЛ, след като в отложен мач от трети кръг надви Шумен като гост с 83:66.

Двубоят започна равностойно, но пловдивчани успяха да наложат волята си през втората част и да поведат с 8 точки. След почивката домакините успяха да наваксат голяма част от изоставането си, но силите им не стигнаха да задържат темпото си в края. Шуменци изгубиха последната четвърт със 7:22 и така записаха четвърто поредно поражение.  На 17 ноември тимът, воден от Янко Янков ще изиграе още един отложен мач – домакинство на Левски.

Николай Николов бе най-резултатен за Академик със 17 точки, 3 борби и 3 асистенции. Васил Бачев отбеляза 15 за победата, като добави 5 борби и 7 асистенции, а по 13 точки вкараха Тони Гуджино и Неманя Бешович.

За Шумен с 22 точки и 5 борби завърши Александър Милов, 15 точки реализира Виктор Серафимов, а Георги Кендеров се отчете с 14.

След подновяването на първенството на 4 декември Шумен ще приеме Спартак Плевен. Академик Пловдив гостува на 1 декември на Ирони Нахария в Израел в среща от Балканската лига, а на 6 декември приема Черно море Тича в двубой от шестия кръг на НБЛ.