А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Рилски спортист приключи с победа етапа в НБЛ

Рилски спортист победи Ямбол като домакин с 93:64 като домакин в 18-ия кръг на НБЛ.

И този мач започна с минута мълчание в памет на загиналия през седмицата в катастрофа с хеликоптер Коби Браянт.

Гостите не започнаха лошо мача и с висок процент на успеваемост от тройката поддържаха интригата до края на частта, който дойде при 24:18. През вторите десет минути гостите продължиха с точните си стрелби, което не позволяваше на самоковци да дръпнат в резултата, който след 20 минути игра бе 43:36.

Рилски спортист започна ударно третата четвърт и не след дълго разликата между двата състава стана двуцифрена. Тя се запази такава и до края на четвъртината, което донякъде уби интригата в последната четвърт, тъй като и двата тима намалиха оборотите, а двубоят завърши при крайното 93:64.

Зайвиър Джонсън регистрира дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби за победителите, 18 точки (4 тройки) вкара Златин Георгиев, а Йонас Зохоре Багстет завърши с 14 точки и 14 борби.

За Ямбол Петър Вукович регистрира 17 точки и 7 борби, капитанът Стоян Петков вкара 13, а с по 10 точки завършиха Евгени Иванов и Румен Василев.

За самоковци това е 13-та победа, като имат и пет загуби, но остават на четвърто място, след Берое. Ямбол е последен с 2-16. Преди подновяването на първенството следва Финалната осмица на EFBET Купа България в София, който ще се проведе следващата седмица.