А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец Бургас  МъжеЯмбол

Пак драма и пак победа за А1 Академик София

Един от най-младите отбори в НБЛ - А1 Академик София показа отново характер и воля и измъкна нова - пета за сезона, победа в шампионата. "Студентите" отново изстрадаха успеха и закалиха нервите си след успех с 86:84 като гост в Бургас на Черноморец.

Черноморец започна по-амбицирано двубоя и с две бързи тройки на Стоян Милчев и силна игра на Миленко Велкович под коша поведоха с 14:6 след четири минути. Академик се окопити и изравни до 19:19 с две минути до края на първата четвърт, а тя приключи при 22:21 в полза на домакините.  Черноморец стигна до серия от 13-0 на старта на втората четвърт.

Гостите се събудиха в средата на третия период, когато серия на Николай Грозев скъси изоставането само до две точки. В края на третата част А1 Академик за първи път поведе. До самия край двата тима си разменяха водачеството, като накрая нервите на "студентите се оказаха по-здрави и те си тръгнаха с победата.

Лъчезар Димитров пизигра много силен мач. Гардът завърши с 23 точки, 7 асистенции и 6 борби. 16 точки вкара Андрей Иванов, а 14 - Николай Грозев. Александър Милов добави 12 точки.

За 40 минути на терена Блейк Рейнолдс завърши с 22 точки и 15 борби за домакините. Миленко Велкович записа пореден дабъл-дабъл за бургазлии с 18 точки и 19 борби. Стоян Милчев завърши със 17 точки.