ј1 јкадемик —офи€јкадемик Ѕултекс 99ЅалканЅероеЋевски Ћукойл –илски спортист—партак-ѕл„ерно море “ича„ерноморец Ѕургас  ћъжеямбол
Ќќ¬»Ќ»

јкадемик Ѕултекс 99 смрази допълнително »бар в студената му зала

јкадемик Ѕултекс 99 грабна втора победа в Ѕалканската лига. ѕловдивски€т баскетболен тим победи като гост черногорски€ »бар със 79:69 и е с пълен актив в надпреварата. ƒвубо€т започна с един час закъснение, тъй като тимът на јсен Ќиколов не излезе да загр€ва заради изключително студената зала в –ожайе. ¬се пак мачът се състо€, а пловдивски€т тим водеше почти през ц€лото време.

—лед равно начало јкадемик Ѕултекс 99 дръпна с 10 точки след първата четвърт след сери€ от 13:0. —лед това двубо€т се превърна в посто€нна гонитба, като н€колко пъти домакините стоп€ваха пасива си до 4, 3 и дори 2 точки 3 минути преди кра€. Ќа почивката авансът бе 7 точки в полза на студентите. — агресивна защита и добра стрелба от тройката баскетболистите на »бар опитваха да догон€т съперника, но тройки в решителни моменти на “енчо “енчев, Ўакир —мит, ”ил ѕери и ¬асил Ѕачев, включително в сами€ край на мача за сери€ от 8:0, подпечатаха заслужени€ успех на пловдивчани.

Ўакир —мит, ¬асил Ѕачев и ”ил€м ѕери вкараха по 1 точки за победителите. 14 точки отбел€за “енчо “енчев, а с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби се отчете ќбрад “омич.¬ четвъртък јкадемик Ѕултекс 99 гостува на ѕе€ в  осово в трети€ си мач от Ѕалканската лига.