А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморецЯмбол

Левски Лукойл се справи с препятствието Берое

Левски Лукойл със стил спечели първия си мач от новия сезон в НБЛ, след като бе категоричен при гостуването си на Берое в Стара Загора. "Сините" спечелиха дербито на първия кръг с 84:65.

Столичани наложиха волята си след почивкаа, след като през първото полувреме двата тима бяха относително равностойни. През второто полувреме Венцислав Петков и Чавдар Костов отново "извадиха снайпера" и с отлична стрелба от дистанция донесоха успеха на своите. "Сините" вкараха 13 тройки, като Костов вкара 6 от 9 опита, а Петков наниза и четирите си стрелби от линията за тройката.

Костов отново бе най-полезен за победителите с 23 точки, а Петков - 16 точки. Йордан Минчев се включи много силно с 12 точки. Заради травма мача пропусна Христо Захариев.

За домакините силен мач изигра Иван Лилов, който завърши с 15 точки и 7 борби. С дабъл дабъл се отличи Трей Мозес - 12 точки и 10 борби. Реджер Доуел завърши с 11 точки.