А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Ямбол продължава уверения си ход, премина и през А1 Академик

Четвърта поред победа отбеляза отборът на Ямбол след близо месец пауза от официални мачове в НБЛ. Победната серия продължи с успех срещу младия състав на А1 Академик, който отстъпи при гостуването си в зала "Диана" с впечатляващата разлика от 30 точки - 107:77.  Тимът на Иван Чолаков продължава своя възход и демонстрира отлична форма.

Двубоят започна обещаващо, като двата тима показаха отличен мерник и голяма доза баскетболни качества. След първата четвърт резултатът бе 24:22 в полза на Ямбол. През втората част играчите на Иван Чолаков записаха силна серия от 12-0, с която загатнаха за своята огнева мощ на паркета. На почивката домакините водеха с 52:44. След подновяването на играта превъзходството на Ямбол продължи своя ход. Гостите не успяха да намерят верния ритъм на игра, а от своя страна пък ямболии натрупаха комфортна преднина, която запазиха до края и победиха с разлика.

С голям принос за успеха бяха двамата американци в отбора - Айзея Уилямс, който отбеляза отбеляза 24 точки, а Ларон Смит - 22. Капитанът Станислав Говедаров завърши с 18 точки, а с 14 - Дарин Иванов.

За гостите от А1 Академик София най-резултатен беше бившият играч на Ямбол Андрей Иванов, който показа добра игра в родната зала и отбеляза 21 точки и 13 борби. С 20 точки завърши мача Александър Милов.