АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Отзиви след Берое - Черно море Тича

Любо Минчев – треньор на Берое: „Допуснахме доста грешки, особено в третата четвърт се отпуснахме, което даде възможност на Черно море да ни вкара кошове на контра атаки. Всички контузени играчи се възстановиха, но сега идва прекъсване за националния отбор, което пак ще наруши тренировъчния ни процес. Въпросът е след това всички да са здрави и да разчитаме на тях. Трима играчи от Берое ще бъдат част от националния отбор. Това са Александър Янев, Станислав Ваклинов и Николай Стоянов. Не е никак приятно, че Дий Бост и Александър Везенков няма да вземат участие в мачовете с Босна и Франция, но това е ситуацията в момента. Не вярвам да се промени ситуацията. Аз лично имам съмнения, че ще ги пуснат отборите им.“

Александър Янев – играч на Берое: „ За мен отново изиграхме по-слаба среща, отколкото трябваше. Трябваше да подходим малко по-сериозно към младите момчета на Черно море, защото те очаквано се стараха повече. Недопустимо е да допуснем 5-6 точки разлика с подобен отбор в напреднала част от мача. Не знам на какво се дължи това. Дали някои не са концентрирани, дали има друга причина. В сериозните мачове едно такова отпускане може да ни донесе загуба. Имат бъдеще младите играчи на Варна. От тях си зависи дали след 5-6 години ще си изкарват парите от баскетбол. Очаквам да победим отбора на Босна в квалификациите. Срещу Франция ще ни е много по-трудно. Надявам се всички играчи да са мотивирани и да дадат всичко от себе си.“

Галин Стоянов – треньор на Черно море Тича: „Берое е един много силен отбор с перфектен треньор в много отношения. Истината е, че за първи път през сезона в около 70% от мача играхме истински баскетбол. Все още допускаме детски грешки, но и като нападение, и като защита играхме доста по-адекватно в сравнение с другите ни мачове. Днес имахме 23 асистенции, докато през сезона до момента имахме 12 средно на мач. За съжаление направихме 24 грешки, от които Берое вкараха 25 точки. В последните 6-7 минути дори си позволих да играем само с юноши старша възраст, което в крайна сметка е и идеята на целия ни проект. В Берое има няколко водещи играчи, излезли от Варна, така че ние продължаваме с идеята да развиваме младите таланти, които да станат силни баскетболисти. Трябва да има такива места в България, за да има бъдеще баскетболът у нас. В един кратък момент от мача се доближихме толкова близо в резултата, че си помислих, че е възможно чудо, но отбор като Берое трябва да губи от доста по-класни отбори, не от нас.“

Мартин Коцев – играч на Черно море Тича: „Много съм доволен от показаното днес. Може би това ни е първият мач, в който играем толкова колективно. В един момент губехме само с 2 точки, което е огромна стъпка напред. Определено започваме да ставаме отбор. С времето ще ставаме още по-добри. Влизането в игра на опитен играч като Пламен Алексиев облекчава много и моята игра на гард. Надявам се в следващото домакинство във Варна срещу Академик Пловдив да вдигнем залата на крака с първа победа пред собствена публика.“