АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Академик Бултекс 99 избухна със 113 точки за първа домакинска победа

Академик Бултекс 99 грабна първа домакинска победа в Колодрума през новия сезон. Пловдивският баскетболен тим в пореден мач прехвърли границата от 100 точки и срази гостуващия Ямбол със 113:84 /33:21, 28:29, 29:19, 23:15/. Момчетата на старши треньора Дарко Костич през целия мач играха с много движение и настроение и зарадваха феновете си със страхотни комбинации и атрактивни изпълнения.

Академик Бултекс 99 започна по-добре от своя съперник и в защита и в нападение. В средата на първата четвърт домакините натрупаха аванс от 10 точки, който дори увеличиха с ефектен алей уп на Бачев след пас на Виткович в самия край на частта.

Втората започна с тройка на Груев, а студентите натрупаха още аванс до 18 точки. Той бе стопен до средата на четвъртината с две тройки на Матушев, въпреки че Говедаров от гостите междувременно натрупа 4 лични нарушения и бе сменен. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка с преднина от 11 точки.

За разлика от другите си домакински срещи до момента Академик Бултекс 99 изигра отлична трета четвърт и с много движение и настроение сложи още 10 точки аванс преди последната част. В нея домакините продължиха да диктуват темпото  и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Петима играчи на домакините записаха двуцифрен актив, общо 10 се разписаха в мача. Академик Бултекс 99 показа и отличен процент в далечната стрелба – 9 тройки от 19 опита или 52 процента. Центърът Никола Вуйович бе над всички с дабъл-дабъл от 24 точки и 10 борби. Дайшон Найт също вкара 24 точки. Васил Бачев наниза 22 точки, а още двама завършиха с дабъл-дабъл – Питър Олисемека /14 точки и 11 борби/ и Младен Виткович /10 точки и 10 асистенции/. За Ямбол се отличиха Окосун с 14 точки и Дарин Иванов и Уилямс с по 13.