АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Левски Лукойл надви Рилски спортист и ще спори за титлата с Балкан

14.05.2018 20:57

Тимът на Константин Папазов успя да запише 3:1 победи в полуфиналната серия след драматичен четвърти мач в Самоков с 85:81. Така Левски Лукойл ще спори за титлата в НБЛ с Балкан, а Рилски спортист ще се срещне с Академик Бултекс 99 в борбата за бронзовите медали.

Срещата започна със силно включване на Божидар Аврамов, които реализира бързи 9 точки за "сините". Момчетата на Людмил Хаджосотиров обаче се съвзеха и след серия 8-0 резултатът бе равен. Последваха добри отигравания за Левски Лукойл, които им дадоха предимство от 8 точки в края на първата четвърт при 25:17.

Основното оръжие в състава на Левски бе Божидар Аврамов, който бе безапелационен от линията за три точки и това поддържаше аванса на гостите. Рилецо нямаше намерение да се предава и след серия 16:2 и чудесно включване на Златин Георгиев, домакините взеха водачеството за първи път в мача. На голямата почивка таблото показваше 46:41 в полза на Рилски спортист.

След паузата домакините увеличиха преднината си на 8 точки, но в отговор на това играчите на Левски Лукойл реализираха серия 7:0 и разликата падна само на точка. Полседваха две поредни тройки на Христо Николов, които отново дадоха устрем на "сините". След 30 минути игра в Арена "Самоков" разлика бе само 4 точки в полза на гостите.

Още в първите минути на последната десетка Рилски спортист побърза да изравни за 68:68. В следващите минути играта вървеше кош за кош и няколко пъти се стигна до равенство. В решаващ момент обаче Неманя Милошевич се нагърби с отговорността и отбеляза чудесни три точки, които дадоха надежди на Левски Лукойл. Полследваха два успешни наказателни удара за Милошевич и Левски вече имаше преднина от 5 точки при 40 секунди до края на срещата. Дерек Райт опита да върне отбора си в мача с бърза така, но безуспешно и това бе решаващо за финалния резултат на двубоя.

За победителите от Левски Лукойл над всички с 25 точки бе Божидар Аврамов. 18 реализира Станимир Маринов, а със 16 завърши Неманя Милошевич.

Най-полезен с 19 точки и 6 борби за Рилски спортист бе Травис Тейлър. С по 18 точки се отчетоха Дерек Райт и Златин Георгиев /7 борби/. Еван Раванел добави 10 точки.

Левски Лукойл ще спори за титлата в НБЛ с Балкан, a Рилски спортист ще се срещне с Академик Бултекс 99 в борбата за бронзовите медали.