А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Балкан се измъкна срещу Черноморец

Балкан победи Черноморец като гост с 95:78 в мач от 17-ия кръг на ТЕСИ НБЛ. Баскетболистите на Александър Тодоров не бяха убедителни през първото полувреме, но през второто се откъснаха напред. Тя е тяхна 11-а за сезона, а тимът има и 4 загуби. Бургазлии пък са с актив 1-14. В последния кръг от второто завъртане Балкан посреща Берое, а Черноморец гостува на Левски.

Капитанът Павел Маринов наниза 25 точки за победителите, а 20 плюс 8 борби добави Иван Лилов.

За Черноморец Емил Бинев бе над всички с 24 точки (4/4 от тройката), а по 14 отбелязаха Любен Пасков и Богдан Боев.

ГАЛЕРИЯ

"Реално ако не играем за победа няма защо да играем, но, когато

във финансово отношение играят кон с кокошка, е напълно нормално

това което се случи в игрището. Поздравямам момчетата, защото се стараха

наистина много,  целта ни е да играем в защита, а е много

трудно да изкарваме с 6-7 човека цял мач. Мисля, че този баскетбол който играем в последните три мача ще върне хората в залата, а това е най-важно", каза след мача Дечо Коешинов.

"Доволен съм от второто полувреме, първото полувреме играхме

безобразно в  защита, получихме 52 точки. За сметка на това след разбора на полувремето в саблекалнята, излязохме съвсем различен отбор позволихме половината от това което получихме през първото полувреме - само 26 точки", допълни колегата му начело на Балкан Александър Тодоров.