А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Левски подчини Дунав 8806

Левски победи шампиона на НБЛ-жени Дунав 8806 със  77:73. Това е първа победа за „сините” срещу като гости на русенки в мач от първенството от 15 януари 2006 година насам. С успеха си баскетболистките на Стефан Михайлов се изравняват с Дунав и Монтана 2003 на върха във временното класиране с по 5 победи и 2 загуби. В следващия кръг Левски посреща Рилски спортист, а Дунав 8806 почива.
Ралица Нанева изигра много силен мач за победителките, завършвайки с 26 точки (4/6 от тройката). Дабъл дабъл от 17 точки и 12 борби добави Наташа Попович, а по 13 нанизаха Шарел Алън (8 борби, 8 асистенции) и Христина Иванова.
За Дунав Шанте Еванс регистрира 33 точки и 8 борби, а с 15 плюс 5 се включи Жаклин Златанова. Таня Чиров завърши с 6 точки и 13 борби, а в игра за тима се завърна Радостина Димитрова, която бе на терена близо 6 минути.

„Играха по-добре от нас през цялото време. Смятам, че в защита бяхме много бавни и тежки. Въобще не можахме да се справим, особено с шутовете на Ралица Нанева, която направи изключително силно първо полувреме, а и до края на мача. Явно в този мач не играхме добре“, заяви треньорът на „Дунав 8806“ Георги Божков.

Колегата му Стефан Михайлов разкри на какво е заложил в подготовката си за тази среща:„Дунав 8806“ е отбор, който играе в Европа, тази седмица имаше 3 мача, имаше два дни път и реално само един ден за тренировки. Този отбор няма тренировъчен процес като нашия. Това, което казах на момичетата е през последните 7-8 минути да бъдат в мача, когато в „Дунав 8806“ има умора и ние да надделеем физически. Друго, което им казах е да атакуват Жаклин Златанова. Гледах мача с „Хасково 2012“. Тя е човекът, който спечели мача с „Хасково 2012“ в последните минути. Ралица Нанева направи феноменални 25 минути. Шарел Алън също бе на ниво. Наташа Попович също се бори. Може би малко под нивото си бяха Виктория и Христина.“