А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Монтана остава без загуба у дома

Монтана победи със 79:67 Берое в мач от 7-ия кръг на НБЛ при жените, игран в зала „Младост”. Момичетата на треньора Николай Боруков тръгнаха уверено и записаха първата четвърт след 20:14. В 16-та минута Берое успя да обърне играта и поведе с 24:22, но за кратко. На почивката Монтана се оттегли с точка аванс – 31:30. След подновяването на играта монтанчанки не допуснаха нова изненада. В 25-та минута авансът на Монтана стана 10 точки – 47:37, след което продължи да расте. Сирената дойде при 79:67 за Монтана.

Милена Томова бе а бе най-резултатна за победителките с 19 точки, Радостина Славова добави 17. За Берое със 17 точки завърши Ивелина Вранчева, а 15 вкара Зорница Найденова.