А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Монтана победи Рилски спортист

Рилски спортист загуби с 46:77 домакинския си мач тази вечер с Монтана, като успя да е донякъде конкурентен само за една четвърт - първата. Крайно разочароваща бе втората част в която Монтана вкара 33 точки, а Рилски - само 8, а в третата само 7 като Mонтана направиха 17.

Стефка Митева завърши с 16 точки и 11 борби, докато от гостуващия Монтана с двуцифрен резултат бяха Милена Томова 16, Ралица Нанева 13, Павлевич 13 и Ана Соколан с 10.
"Имахме опасения за отбора на Самоков, че ще е корав като домакин , имат силни единици в отбора и се подготвихме за една по-агресивна защита за да разбием тяхното нападение. Успяхме във всички фази на играта и още първото полувреме се видя, че владеем положението в нападение и така до края. Опитах се да завъртя целия отбор, което ми се отдава много рядко. Доволен съм от момичетата, играхме в по-широк състав и в края на краищата победихме - това е най важно", каза след мача треньорът на Монтана Николай Боруков.
"От какво да бъда доволен? В продължение на две десетки ни вкараха 54 точки! Това показва, че, освен нападението, и защитата ни е на много слабо ниво. Това повлия най-много на развитието на играта от отбора ми, като психология ... Една Стефка (Митева) не може да победи този отбор! Не мога да правя сравнение между двата отбора - и опит, и много повече възможности имат те. Но със 17 грешки за нас в първите 20 минути , Монтана имат 19 точки от тези наши грешки вкарани и 22 точки от бърза атака, по какъв начин да играем ние? Ниски качества, технически такива при наши единици влияе на цялостта. Каква тактика да правим , като не успяваме елементарни неща. Второто полувреме противникът използва по-млади играчи и имаше някакъв резултат най-вече в защита. Но нападението не е нещо, което се е променило на базата на това, че ние сме играли по-добре в защита. Просто противника започна да играе по-леко в защита и ние добихме малко смелост. Това е нещото което е най-голям проблем при нас в момента. Ние се страхуваме да играеме. Каква мотивация да направя аз? Каквото и да говориме, както и да тренираме, това са неща които не могат да се направят. И няма как да се пречупят! Имаме един опитен играч! Наталия Топалова не може да бъде балансьор! Нещата стават все по трудни и в тренировъчния процес и в състезателния. Изиграха 2 силни мача и нататък, когато не можеш да преодолееш загубите това става голям проблем. Не можем да вдигнем самочувствието, че можем да играем един добър баскетбол", каза разочарован наставникът на Рилски спортист Иван Лепичев.