А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Лукойл Академик се мъчи полувреме в Плевен

Лукойл Академик записа категорична победа със 101:74 като гост на Спартак Плевен и продължава без загуба до момента в Теси НБЛ. Баскетболистите на Оливер Костич стигнаха до успеха след стабилно второ полувреме, а изненадващо на почивката изоставаха с точка, благодарение на страхотна стрелба на плевенчани от тройката през първото полувреме.

Аландо Тъкър наниза 26 точки за победителите, по 16 добавиха Александър Янев и Дейвин Уайт, а с 15 и 7 борби се отчете Юре Лалич.
За Спартак най-резултатен с 23 точки бе Джеймс Анакриън, 16 добави Алвин Етилопи, а с 13 завърши Веселин Георгиев.

Лукойл Академик спечели борбата под коша с 27-20 и имаше по-добър процент при стрелбата общо от игра – 59% срещу 48%. През второто полувреме процентът на плевенчани от тройката падна и те имаха само една вкарана за общо 9/22, което се отрази на играта им.