Академик ПловдивБалканБероеЛевски Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасШуменЯмбол

След страхотен край Берое удържа Балкан у дома

След страхотен край Берое удържа Балкан у домаБерое нанесе първо поражение на Балкан в НБЛ. След страхотна четвърта част старозагорци надвиха гостите си от Ботевград с 92:87.

Ботевградчани бяха по-добрият отбор на терена през първото полувреме и се оттеглиха на почивката с аванс от 7 точки. Още с първите минути на второто полувреме обаче домакините започнаха да връщат изоставането си, а 31:22 в последната част им донесе крайния успех.

Така двата тима имат актив от по две победи и едно поражение до момента в НБЛ.

Петима от състава на домакините имаха двуцифрен точков актив в мача. С най-много – 20 точки (6 борби) се отличи Обина Олека. С 19 се включи силно Антон Куук, който направи и 7 асистенции. 15 вкара Мартин Сотиров, 12 – Александър Янев, а 11 – Седариан Рейнс.

За гостите силно игра капитанът Димитър Димитров, който завърши с 25 точки. 16 наниза Дерик Маркс, 13 – Калил Дюкс и 12 – Станимир Маринов.

В следващия кръг беройци гостуват във Варна на Черно море Тича, а Балкан е гост на Академик Пловдив.