Академик ПловдивБалканБероеЛевски Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасШуменЯмбол

Трима чужденци с по над 20 точки при разгром на Черноморец над Шумен

Трима чужденци с по над 20 точки при разгром на Черноморец над ШуменТрима чужденци вкараха над 20 точки при разгрома на Черноморец над Шумен със 114:63 в мач от втори кръг на НБЛ. Общо петима от играчите на „акулите“ вкараха по над 10 точки в мача.

Бургазлии вкараха по 28 точки в първата и третата четвърт и 32 във втората за дин от най-резултатните си успехи след завръщането си в елита.

Уендъл Луис се отличи с 24 точки, 22 точки и 15 борби записа Тони Хосе Морелос, а с 21 точки се отличи Кортни Белджър. Тихомир Желев се разписа с 14 точки, а Константин Коев с още 12 за успеха.

Срещата се оказа първа в мъжкия ни елит за 14-годишния Максим Чоков, който се включи от пейката за бургазлии.

185-сантиметровият гард се задържа 4 минути в игра за „акулите“. В тях той се разписа с 3 точки след 1/2 при стрелбата си от далечна дистанция.

За Шумен Милош Чойбашич вкара 17 точки, а Евгени Василев – 11.

В следващия кръг Черноморец ще гостува на Левски, а Шумен приема Академик Пловдив.