Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Черноморец – Черно море Тича - кой какво каза

Черноморец – Черно море Тича - кой какво казаВасил Евтимов, старши-треньор на Черноморец:

„Първо искам да поздравя моя асистент – Мишо Капитанов, който цяла година ми помага в тренировките, когато има контузени играчи. Ние го картотекирахме февруари месец и се радвам, че днес стана най-стария играч в историята на НБЛ – на 43 г. е и много се радвам за него. Исках да му се отблагодаря за помощта, която ми даде през сезона.

За мача съм страшно доволен, играха добре в защита – 47 борби. Моята идея беше да хванем около 40. Те надхвърлиха моите очаквания. Черно море също играха добре, много прилично. Днес мачът за тях беше без значение, но се видя че искаха да дойдат и да играят сериозен баскетбол.

Имахме да си връщаме за загубата във Варна.

Искам да поздравя Пламен Алексиев, за когото това бе последен мач като играч.

За съжаление, за всички  нас този ден идва рано или късно. Той ми каза, че това за него ще бъде последния мач, поздравявам го отново за супер кариерата, която направи в България и за приноса, който е дал за израстването на  всички млади играчи, които са минали през Черно море.

Днес исках да дам на играчите от пейката възможност да играят малко повече, защото през част от сезона играха много малко. Мисля че ще се получат нещата. Има неща, които не ми харесаха, има неща, които не ми харесаха. Стараеха се момчетата, показаха това, което исках. Бяха малко колебливи, нервни, но е нормално, когато си на 17-18 г. С времето ще натрупат опит и ще станат добри баскетболисти.

Предстои ни още един мач срещу Спартак Плевен и имаме малко време за възстановяване. Затова исках да дам малко почивка на основния състав.

Излизаме за победа и ще чакаме резултата от Берое и Рилски спортист, за да видим дали ще сме четвърти или пети. Всичко зависи от този мач и ще чакаме до последно. Забравяме тази победа и атакуваме плейофите.“

Томас Читадзе, Черноморец:

„Треньорът ни не дава много шанс на нас, младите, но е нормално, защото правим грешки. Не сме толкова опитни. Всеки момент, когато ми даде шанс, давам всичко от себе си и оставям сърцето си на игрището. Направих каквото мога за отбора, за да помогна. Ако не мога да увелича разликата, поне да я задържа. Да играя добре в защита и да вземам борби.

На терена трупам опит и от моите съотборници и от съперника. Във всички случаи това е полезно за мен.“

Галин Стоянов, старши-треньор на Черно море Тича:

"Две са нещата, които правят много голямо впечатление. Първото е разликата в борбата между двата отбора – 47:28 в полза на Черноморец и борбите под нашия кош са разделени почти наравно 15:18 за нас. Очевадно на нас ни липсваше нашият американец Терънс Томпсън. За съжаление, в хода на мача контузии получиха Мартин Стефанов, Георги Боянов, накрая и Лъчезар Димитров, Алекс Стойков … направо останахме почти без опции за игра. Другото 25:13 асистенции, явно по-добре са движели топката състезателите на Бургас и от там идва и високият процент от тройката - 12 тройки.

Истината е, че ни вкараха много тройки през ръка, които много трудно могат да бъдат спрени.

Гордея се, че не се отказахме. В един момент разликата беше около 25 т. Останахме без част от титулярите, но съм горд, че момчетата показаха характер. На мен дори по едно време ми стана лошо. След лошо изкълчване на крака Георги Боянов беше готов да влезе в игра с контузия. Това значи, че някой има не просто сърце, а е звяр. Веско доизигра последните две минути на мача с контузия и то на пълна скорост.

Не ни достигнаха силите определено и класа в подкошието. Липсваше човешки ресурс и 3-4 души като се контузят в хода на мача, става практически невъзможно в такъв състав.“

Георги Боянов, Черно море Тича:

„Поздравявам Черноморец, играха по-добре и победиха. Нашият отбор, като изключим третата част, игра прилично, може би в защита трябваше да бъдем една идея по-активни. Мисля че в тази трета част аз имам голяма вина, защото не бях толкова активен. Чувствам, че трябва да нося повече отговорност и бих поел вината за тази трета част.“