Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Балкан вкара само веднъж в третата част и загуби от Рилски спортист

Балкан вкара само веднъж в третата част и загуби от Рилски спортистБалкан допусна една четвърт, в която вкара само един кош – тройка на Николай Грозев 13 секунди преди края на третата част и загуби гостуването си на Рилски спортист с 82:77

Дербито на 24 кръг в НБЛ предложи интрига само първото полувреме, когато двата тима си размениха по една четвърт. Самоковци спечелиха първата с 31:24, но допуснаха срив през втората за 12:24 и изоставане с 5 точки на почивката. Мини-обратът обаче подейства като шамар на играчите на Людмил Хаджисотиров, които след почивката излязоха крайно концентрирани. Сривът в тима на гостите пък бе ужасяващ, като до последните секунди на третата част те не бяха отбелязали кош. 13 секунди преди края на частта Николай Грозев ги отсрами с тройка. Въпреки това интригата в мача се запази до края, след като ботевградчани не се предадоха и наваксаха изоставането си до минус 2 точки, но силите им не стигнаха за пълен обрат.

Павлин Иванов наниза 20 точки за победителите, а 16 добави Нико Карвачо, като чилиецът добави и 11 точки. Брендън Браун се отличи с 14 точки, а 13 вкара Алекс Симеонов.

Повече от половината точки за Балкан вкараха резервите в мача. С най-много точки завърши Сияни Чеймбърс, 15 добави Божидар Аврамов, а по 14 нанизаха Николай Грозев и Тауан Ейджи.

На 7 април Балкан има ново тежко гостуване – на Левски Лукойл в мач, който ще бъде излъчен по Макс Спорт 2.

На 10 април Рилски спортист ще гостува на Черно море Тича, а до края на редовния сезон има да среща и със Спартак Плевен.