Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Академик Пловдив не сгреши срещу Ямбол

Академик Пловдив не сгреши срещу ЯмболАкадемик Пловдив запази четвъртото място във временното класиране в НБЛ, след като не допусна грешка срещу Ямбол у дома. Пловдивчани спечелиха в Спортен комплекс СИЛА със 102:77. Решаващо за успеха се оказа силното представяне на домакините във второто полувреме. В третата част Академик вкара 30 точки, а в четвъртата – с една по-малко, като допусна 38 в своя кош.

Цели шест тройки и 25 точки в мача наниза капитанът на пловдивчани Васил Бачев. За малко повече от 30 минути на терена той реализира половината от стрелбите си. С 19 точки се отчете центърът Обрад Томич, като взе и 9 борби. С 14 точки завърши Мартин Сотиров, с 11 – Антъни Гуджино, а с 10 – Йере Вучица. Тимът, воден от Йордан Янков вкара 15 тройки в мача.

За Ямбол с 23 точки завърши Уили Атууд, а 20 вкара капитанът Андрей Иванов. Мача пропусна кандидат-депутата Стоян Петков, а Иван Лилов се върна след контузия със 7 точки.

След този мач Академик е с актив 10-11, докато Ямбол остава с баланс 7-13.

В следващия, 24 кръг, Академик ще има трудно гостуване на друг кандидат за по-предно класиране – Черноморец в мач, който можете да гледате пряко по Макс Спорт 2, а Ямбол ще играе в Стара Загора срещу Берое.