Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Рилски спортист съкруши амбициозния Академик Пловдив

Рилски спортист съкруши амбициозния Академик ПловдивАкадемик Пловдив хвърли всички сили, но не успя да спре набралия скорост тим на Рилски спортист и отстъпи при домакинството си на лидера във временното класиране със 100:82.

Играчите, водени от Людмил Хаджисотиров започнаха по-концентрирано мача и поведоха с 8 точки след 10 минути игра. Серия 7:0 с отлични прояви на Николай Титков изравни двубоя и остави надежди за тима на пловдивчани за второто полувреме. След почивката обаче Рилски спортист отново бе под пара и спечели третата четвърт с 9 точки разлика, като си осигури комфортна разлика от 14 точки преди последната четвърт, която също спечели.

Гостите пристигнаха в Пловдив без трима играчи – с контузии са Мирослав Васов, Николай Георгиев и Борислав Николов.

Трей Портър бе най-резултатен за победителите с 21 точки. 15 добави Брендън Браун. С 14 се отличи Алекс Симеонов, а с по 11 - Павлин Иванов и Златин Георгиев.

За домакините Йере Вучица завърши с 21 точки, 16 вкара капитанът Васил Бачев, с 11 – Джахий Карсън, а с 10 се отличи Титков.

Двата отбора ще се срещнат отново след по-малко от седмица. Те ще спорят за място в полуфиналите на efbet Купата на България в Панагюрище в четвъртък.

В НБЛ Академик Пловдив ще гостува на 22 март на Левски Лукойл, а Рилски спортист ще е гост на Ямбол на 19 март.