Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Академик Пловдив не остави шансове на Черно море Тича

Академик Пловдив не остави шансове на Черно море Тича Академик Пловдив не остави шансове на Черно море Тича и спечели първия си двубой от Третия етап на НБЛ. В мач от 19 кръг пловдивчани победиха с 84:70, след като играха по-силно в първите три четвърти от мача. Най-голямо бе предимството на домакините във втората четвърт, спечелена с 23:12. Варненци показаха по-добра игра от последните мачове преди паузата за мачовете на националния отбор, като голяма роля за това имаше новото попълнение – американското крило Терънс Томпсън. В игра след контузия се върна и Георги Боянов.

В състава на домакините пък личеше отсъствието на центъра Обрад Томич, който не записа нито една минута на паркета. Академик игра и без Йере Вуцица, който също  лекува травма. След дълго отсъствие поради контузия се завърна гардът Адриян Секулов. С 20 точки за победителите се отличи Николай Николов. С 12 се включи Антъни Гуджино, с 11 – Томислав Минков, а с 10 – капитанът Васил Бачев.

За гостите Томпсън вкара 17 точки, като хвана и 10 борби. С 10 точки се включи Мартин Стефанов, а по 9 вкараха Александър Милов, Александър Стойков и Георги Боянов.

Гледайте най-добрите изпълнения в мача

">

В следващия кръг, на 8 март, „моряците“ ще гостуват на Ямбол, а Академик Пловдив ще приеме на 6 март лидера Рилски спортист. И двата мача ще можете да гледате в ефира на Макс Спорт 2.