Академик ПловдивБалканБероеЛевски Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасШуменЯмбол

Балкан оцеля срещу Черноморец, след като профука 20 точки аванс

Балкан оцеля срещу Черноморец, след като профука 20 точки авансБалкан трябваше да се поизпоти, за да започне с победа Третия етап от НБЛ. Ботевградчани бяха на крачка от нещастен обрат, след като профукаха 20 точки аванс, но все пак победиха Черноморец с 92:86 у дома.

Двата отбора ще се срещнат доста скоро отново – в четвъртфиналите на турнира efbet Купа на България в „Арена Асарел“.

В игра за „зелените“ се завърнаха възстановените от операция и контузия Марин Маринов и Здравко Христов. Крис Минков и Станимир Маринов отново останаха извън групата, въпреки че гардът на националния отбор се включи в загрявката.

Много силен мач изигра капитанът на домакините Димитър Димитров. Той наниза 21 точки, като вкара пет тройки. Крилото на българския национален отбор добави 4 борби и 5 асистенции. Тауан Аджий завърши със 17 точки. С 14 точки се отличи Сияни Чеймбърс, с по 12 – Давонте Джордан и Дарко Балабан, а с 11 – Николай Грозев.

За бургазлий Дианте Болдуин вкара 31 точки. Марвин Смит остави зад името си 19 точки, с 13 приключи капитанът Константин Коев, а Уендъл Луис игра само 26 минути и излезе за 5 лични нарушения, като вкара 12 точки.

След тази среща Балкан е с баланс 12-5, а в следващия кръг гостува на Спартак Плевен. Черноморец пък е с 8-9 и почива.