Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Берое взе реванш от Ямбол

Берое взе реванш от ЯмболБерое взе реванш от Ямбол за поражението у дома с 64:75 от 15 декември. В мач от 15 кръг старозагорци надвиха съперника си като гост с 93:78.

Ямболци започнаха стегнато и съсредоточено мача и дръпнаха в резултата, в първата четвърт, но след това гостите бяха тези, които доминираха до края. Момчетата на Любомир Минчев показаха стабилна защита, особено във втората и третата четвърт, когато допуснаха съответно 10 и 15 точки.

Играч на мача с най-висока ефективност стана Павел Маринов. Капитанът на Берое наниза 14 точки и добави 12 борби и 9 асистенции. Най-резултатен бе националът Николай Стоянов, завършил с 16 точки. 15 добави Брейди Роуз, а с по 11 се отличиха трима – Сейдериан Райнс, Джеймс Гавин и Дерик Джийн.

За домакините Уили Атууд наниза 20 точки, а с точка по-малко – 19, се отличи Ерик МакГил. 11 вкара Евгени Василев.

Победата бе седма за Берое от началото на сезона, като тимът има и шест поражения, а в следващия кръг приема Черно море Тича. Ямбол вече е с баланс 4-9, като му предстои гостуване на Черноморец.