Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Балкан взе своето в Бургас и започна годината с победа

Балкан взе своето в Бургас и започна годината с победаБалкан изигра силна втора и четвърта четвърт и записа убедителна победа за старт на 2021 г. В Бургас „зелените“ надиграха Черноморец с 92:76 в мач от 10 кръг на НБЛ. Успехът бе категоричен реванш за тима, воден от Йовица Арсич, за загубата от същия съперник в първия кръг на шампионата, отлаган няколко пъти.

Това е шеста победа за ботевградчани този сезон, като те имат и 3 загуби. Черноморец пък вече е с шест поражения, като има и три успеха до момента.

В следващия кръг бургазлии почиват, а Балкан приема Спартак Плевен.

Силен мач за успеха изигра Тауан Аджий, който завърши с 21 точки и 8 борби. С 19 точки се отличи Сияни Чеймбърс. Божидар Аврамов се отличи с 12 точки, а с по 10 се разписаха Дарко Балабан, Николай Грозев и Давонта Джордан.

За домакините Дианте Болдуин наниза 24 точки за над 37 минути, като добави и 7 борби и 6 асистенции. С 20 се включи капитанът Константин Коев. 14 вкара Уендъл Луис (плюс 10 борби), а 10 – Евгени Хаджирусев.