Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Шеста победа за Рилски спортист

Шеста победа за Рилски спортистРилски спортист записа шеста победа в НБЛ след успех над Черно море Тича във Варна с 95:64. За победителите двама играчи завършиха с дабъл-дабъл. Николас Карвачо вкара 12 точки и взе 11 борби, а Трей Портър реализира 20 точки и спечели също 11 борби. За Рилски спортист Павлин Иванов добави 20 точки. За Черно море Тича нито един състезател не успя да отбележи двуцифрен брой точки. Роденият през 2003 г. Любомир Керемедчиев и с година по-големият Мартин Йорданов реализираха по 9 точки.

В игра за Рилски се завърна Тихомир Желев, за първи път от ноември насам, след месец и половина отсъствие, за втория си мач от сезона. "Моряците" пък бяха без Георги Боянов, Мартин Коцев и Лъчезар Димитров.

Черно море Тича показа по-добра игра в началото на мача и поведе последователно с 8:4 и 11:4, но допусна изравняване при 11:11 след близо 5 минути игра. Последваха силни минути за Рилски спортист. Гостите поведоха при 14:13, започнаха да трупат аванс, а първата част завърши при резултат 24:20 за самоковския тим. Втората част започна с равностойна игра между двата отбора. Постепенно гостите успяха да се възползват от грешки на играчите на Черно море Тича и започнаха да се откъсват напред, като разликата на два пъти достигна до 14 точки. На почивката резултатът бе 49:35 за гостуващия тим. Независимо от сравнително по-доброто представяне на домакините в началото на третата четвърт, гостите продължиха да трупат преднина, която достигна 19 точки в средата на частта - 63:44. Авансът на гостите достигна до 26 точки при 70:44, а преди последната част резултатът бе 74:49. В последната четвърт Рилски спортист поддържаше сериозна преднина и спечели категорично двубоя.

В следващия кръг Рилски спортист посреща Берое, а "моряците" ще гостуват на Левски Лукойл.