Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Берое се върна на победния път във Варна

Берое се върна на победния път във ВарнаБерое записа важна за самочувствието победа в НБЛ. В мач от седми кръг старозагорци надвиха като гост Черно море Тича със 78:62.

Домакините започнаха мотивирано срещата, но след втората четвърт гостите успяха да намерят своя ритъм и да доминират до края на мача. Най-показателна за преимуществото на тима, воден от Любомир Минчев, бе последната четвърт, спечелена с 23:10.

Брейди Роуз избухна с 23 точки за успеха. С 11 се включи Николай Стоянов. Капитанът Павел Маринов вкара 8 точки и добави 8 борби. С 8 се отличи и Дерик Джийн, а Сейдариан Рейнс – 9. Джими Гавин дебютира с екипа на Берое срещу бившия си клуб с 5 точки. Толкова вкара и новоизлюпеният баща Симеон Илиев.

По 13 точки за домакините вкараха Александър Милов и Мартин Йорданов. 12 добави Веселин Георгиев, а 10 – Лъчезар Димитров. В мача не игра топ-реализаторът на Черно море Тича – Георги Боянов.

Това е трети успех в шампионата за Берое, като тимът има и три загуби, всичките – в Стара Загора. В следващия кръг старозагорци приемат Черноморец.

Поражението е пето за „моряците“, които имат и две победи до момента. Черно море Тича е домакин на Рилски спортист в следващия кръг.