Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Рилски спортист остави Балкан без победа у дома

Рилски спортист остави Балкан без победа у домаРилски спортист остави Балкан без победа в „Арена Ботевград“. В първия мач от шести кръг на НБЛ самоковци победиха с 87:80.

Двубоят започна с леко предимство за домакините, но до почивката момчетата, водени от Людмил Хаджисотиров се окопитиха и след 21:12 във втората четвърт поведоха. До края на мача ботевградчани направиха всичко по силите си и на няколко пъти се доближаваха до съперника си, но така и не успяха да поведат или да направят обрат. В края Рилски спортист успя отново да дръпне със сигурна разлика и да спечели петата си победа в шампионата този сезон. Самоковци имат и едно поражение, докато Балкан остава с отрицателен актив – 2-3.

В следващия кръг Рилски спортист гостува на Черно море Тича, а Балкан ще има нова трудна задача – гостуване на лидера Левски Лукойл.

Павлин Иванов вкара 4 тройки и завърши като топ-реализатор за победителите с 19 точки. 17 добави Брендън Браун (7 асистенции), а Алекс Симеонов се отличи с 13 точки. Нико Карвачо изигра силен мач и записа дабъл-дабъл – 12 точки и 17 борби. Мирослав Васов добави 10 точки.

17 точки за домакините вкара Божидар Аврамов. Сияни Чембърс завърши с 15 точки 6 асистенции за Балкан, а 14 точки вкара Дарко Балабан. С 11 и 6 асистенции се включи Давонта Джордан.