Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Едно полувреме стигна на Левски Лукойл срещу Черноморец

Едно полувреме стигна на Левски Лукойл срещу ЧерноморецСилно първо полувреме се оказа достатъчно за Левски Лукойл да запази перфектния си ход и да запише пета поредна победа в НБЛ. „Сините“ остават еднолично на върха в класирането, след като у дома се справиха с ентусиазма на Черноморец и победиха с 81:68.

По-добро първо полувреме и особено втората четвърт се оказаха достатъчно на възпитаниците на Константин Папазов. След почивката „акулите“ направиха всичко по силите си да наваксат, но класата на домакините си каза думата.

Данило Тасич изигра пореден много силен мач със синия екип, като завърши като топ-реализатор с 29 точки, а хвана и 10 борби. С 24 точки се отличи капитанът в този двубой Чавдар Костов, а с 15 се отличи друг национал – Венцислав Петков. Само петима от десетимата играчи на Левски Лукойл в този мач се разписаха. Заради болест мача пропусна Тайрон Брезелтън.

За гостите от Бургас Дианте Болдуин завърши с дабъл-дабъл – 20 точки и 10 асистенции. С 13 точки се отличи Марвин Смит, а с 10 – Уендъл Луис. Константин Коев нямаше ден в стрелбата и бе ограничен до 4 точки, но пък хвана 11 борби.