Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Рилски спортист – с втора победа в НБЛ

Рилски спортист записа втора победа в НБЛ, след като в третия кръг победи Ямбол у дома с 83:64.

Още в първите минути домакините показаха, че искат повече победата и започнаха целеустремено мача. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров записаха 27 точки и допуснаха само 11 в първата четвърт. Те запазиха преимуществото си и  в следващите части и очаквано се поздравиха с победата.

Четирима от играчите на самоковския тим вкараха по над 10 точки. С 15 се отличи Нико Карвачо, 14 добави Трей Портър. С 13 се отличи Павлин Иванов, с 11 – Алекс Симеонов, а с 10 – Мирослав Васов.

За гостите Кръстан Кръстанов вкара 13 точки, Ерик МакГил - 12, а 10 – Евгени Василев.

В следващия кръг отборът от Самоков гостува на Черноморец, докато Ямбол приема Левски Лукойл.