А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Балкан спря амбициите на Спартак в една част

Балканспря амбициите на Спартак Плевен и остави плевенчани извън Финалната осмица на EFBET Купа на България. Шампионът остава на върха в класирането след 100:75.

Успехът обаче не дойде толкова лесно. Пред собствена публика "зелените" срещнаха сериозна съпротива от своите гости в 30 минути от мача. Едва в последната четвърт Балкан показа, че е по-добрият отбор.

Преди началото на срещата с 24 секунди мълчание бе почетена паметта на легендата на НБА и Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт и останалите жертви на катастрофата с хеликоптер.

Най-резултатен за победителите бе Дейшон Найт с 24 точки. Михайло Секулович завърши с 14 точки, а по 11 вкараха Крис Минков, Димитър Димитров и Марко Радонич.

За Спартак по 18 точки отбелязаха Димитър Маринчешки и Константин Коев. Денислав Вутев се отличи с 15, а 11 вкара Мартин Маринов.

След този двубой Балкан е с баланс 17-1 на първото място във временното класиране. След днешното поражение гостите остават на девето място с 3-15.

Шампионатът ще се поднови в края на февруари, тъй като след Купата има пауза за националните отбори.