Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Ямбол се бори, но Балкан спечели

Ямбол показа силна игра и се противопостави успешно на шампиона Балкан у дома в зала "Диана", но силите на домакините стигнаха само за едно полувреме. В крайна сметка Балкан спечели с 85:74 след по-добра игра през второто полувреме.

Зрителите в зала "Диана" обаче могат да бъдат частично доволни от своя тим, след като те водеха на лидера в класирането с двуцифрена разлика в хода на мача. Домакините бяха без Стивън Крун, докато в игра за гостите заради вирус не се появи Кени Хол.

Марко Радонич бе най-резултатен за успеха с 23 точки, със 17 завърши Крис Минков, с 13 точки и 7 борби - Дейшон Найт. Михайло Секулович добави 11 точки и 8 борби, докато 10 точки вкара Димитър Димитров.

За Ямбол Дарин Иванов отбеляза 16 точки, Стоян Петков се отчете с 14. С 11 е Евгени Иванов, а 10 записа Евгени Василев.

След този двубой шампионите са с баланс 16-1, а в последния кръг от второто завъртане приемат Спартак Плевен. Загубата бе 15-а за Ямбол от 17 мача, а след другата седмица тимът гостува на Рилски спортист.