А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморецЯмбол

8 минути стигнаха на Левски Лукойл да се класира на финал в НБЛ

8 минути стигнаха на Левски Лукойл да се класира на финала в НБЛ. "Сините" надиграха Рилски спортист с 84:77 в Самоков и така спечелиха серията с 3-0.

Шампионите обаче трябваше да сътворят истински подвиг и да наваксат 15 точки изоставане в последните 8 минути. Домакините водиха в резултата 27 минути, но в последната част опитът на играчите от Левски Лукойл им помогна да спечелят последния период с 31:13, а с това и мача.

Гостите доминираха в борбата, като взеха 48 борби срещу 32 за Рилски спортист. "Сините" имаха повече успех и в стрелбата под кошовете - с 51% срещу 40 на самоковци.

Калоян Иванов бе най-полезен за победителите с 21 точки и 10 борби. Патрик Рембърт добави също 21 точки. Деян Иванов също бе на ниво и завърши с 16 точки.

За Рилски спортист Антъни Гуджино и Джейлън Дженкинс вкараха по 16 точки, Юджийн Харис и Мартин Маринов добавиха по 15.

В спор за титлата Левски Лукойл ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Берое – Балкан, където резултатът е 2-1 в полза на тима от Стара Загора.