А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморецЯмбол

Берое удържа Балкан в драма в Ботевград

Берое удържа Балкан в драма в Ботевград и спечели мач номер 3 от полуфиналната серия в НБЛ със 101:96. Домакините бяха на прага на сезнацията, след като малко повече от две минути преди края успяха да поведат, след като в един момент губеха със 17 точки. Така Берое поведе в серията с 2-1.

Следващият мач отново е в Ботевград, в понеделник, 13 май.

Беройци изиграха много нахъсано и силно първо полувреме, като с отлична стрелба и агресивна защита поведоха с 11 точки на почивката. След почивката ботевградчани бяха много мотивирани, успяха да наваксат, но силите не им стигнаха за пълен обрат.

Конър Франкамп отново бе над всички за старозагорци, като вкара 71% от стрелбите си за 24 точки, а добави и 5 асистенции. Николай Стоянов се отличи с 16 точки, Тихомир Желев - 14, Джеймс Уайт завърши с 12 точки, а с 10 точки и 7 борби бе Станислав Ваклинов.

Брендън Браун бе моторът на Балкан и в този мач, като наниза 25 точки и подаде 11 асистелнции. С 20 точки и 8 борби се отличи Микейл Хопкинс. Националът Венцислав Петков завърши със 17 точки.