А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморецЯмбол

Балкан удари Берое и поведе в серията

Балкан записа първа победа за сезона над Берое. Тимът на Небойша Видич изигра много силен мач и надигра като гост старозагорци с 88:70, за да поведе с 1-0 в полуфиналната серия. Вторият мач е на 8 май в сряда отново в Стара Загора.

Балкан започна по-добре мача със силно включване на Микаел Хопкинс и Александър Гаврилович и поведе в началото. Постепенно Берое взе инициативата в мача и се откъсна с 5 точки след първия период. В средата на първата четвърт последва критична ситуация за Балкан, след като Крис Минков се контузи и повече не успя да се върне в игра. Две минути след началото на втората част Берое поведе с 10 точки при 31:21. В този момент Балкан отвърна с ударна серия 23:4 и на почивката поведе със 7 точки след много силна игра на Брендън Браун.

Гостите задържаха Берое без кош в първите три минути и половина на третата част и за първи път поведоха с двуцифрена разлика от 13 точки при 49:36. Домакините отбелязаха три отворени стрелби от тройката и свалиха бързо пасив на 6 точки в средата на частта. Балканци загубиха ритъм и не успяха да отбележат четири минути, а Берое успя да обърне отново за кратко при 55:54. Брендън Браун даде подем в играта на своите и ботевградчани успяха да възстановят водачестото от 7 точки след 30 минути игра. На няколко пъти в последния период Балкан върна двуцифрена разлика, Берое се доближи за кратко до 6. Четири минути преди края разликата бе 10 в полза на Балкан, а до края продължи да нараства и Балкан спечели заслужено мача.

Брендън Браун бе най-резултатен за успеха с 28 точки, а с дабъл-дабъл от16 точки и 10 борби завърши Александър Гаврилович . 12 точки добави Павлин Иванов.

За Берое най-добър на терена бе Конър Франкамп, който завърши със 17 точки.