А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Балкан е на полуфинал срещу Берое

Балкан се класира на полуфинал в НБЛ. Тимът на Небойша Видич надигра като гост Спартак Плевен със 71:57 и спечели четвъртфиналната серия с 2-0 победи.

Съперник на ботевградчани полуфиналите ще бъде Берое, който по-рано победи Ямбол. Първите два мача от серията са в Стара Загора на 6 и 8 май. Съперничеството се мести в Ботевград на 11 май. Играе се до три победи от пет мач.

Другият полуфинал ще бъде между Рилски спортист и Левски Лукойл, които също спечелиха своите серии с 2:0. Тяхната серия започва на 7 май.

Спартак Плевен започна по-добре двубоя и поведе с 13:4 в първите пет минути след точна стрелба от тройката на Константин Коев. За две минути Балкан успя да свали разликата и обърна нещата в своя полза след първата част. В този момент гостите направиха серия 10:0 и поведоха със 7 точки. Въпреки нея Балкан успя да отбележи едва един кош от игра  първите пет минути на втората четвърт. Темпото на играта спадна, Спартак спечели борбата под коша и свали до 5 в края на периода, но на полувремето "зелените" водеха с 8 при 33:25. Балкан вкара 14 точки от грешки на противника, но отбеляза една тройка от 14 опита за 20 минути. През третата част гостите ускориха темпото и поведоха с двуцифрена разлика от 17 точки. Постепенно Спартак намали, а две минути и половина преди края на мача след редица от технически разликата падна на 11 точки. До края обаче не се случи нищо по-различно и Балкан спечели.

Брандън Браун бе най-резултатен за Балкан с 15 точки. Димитър Димитров отбеляза 12, а с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби е Микейл Хопкинс,  Александър Гаврилович завърши с 10 точки.

За Спартак Цветослав Острев вкара 16 точки, 13 наниза Константин Коев.