А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Берое се справи с Балкан за трети път през сезона

Берое завърши по прекрасен начин редовния сезон в Националната баскетболна лига с трета победа за сезона над един от най-големите си конкуренти Балкан с 92:84. В 1/4 финалния плейоф тимът на Любомир Минчев ще срещне Ямбол, докато "зелените" от Ботевград излизат срещу Спартак Плевен. Треньорският щаб на Берое отново не можеше да разчита на трайно контузените Джеймс Уайт и Ивайло Тонев.

Резултатът бе открит с точно попадение за 2 точки на Александър Янев, след което обаче стрелбата на старозагорци определено не потръгна. Затова и първата част завърши с 10 точки пасив – 13:23.

През втората четвърт процентът на успешна стрелба определено се повиши, но въпреки това за 20 минути игра вкараните тройки бяха само 3, а пропуските от зоната за наказателен удар цели 7. Позитивите в атака дойдоха в последните 3 минути на полувремето, преди които преднината на Балкан бе 11 точки. С успешни стрелби на Дженингс, Янев и Франкамп пасивът на домакините бе намален само на 3 пункта на почивката – 41:44.

Статутът на двубоя като дерби се потвърди и след подновяването на играта. Гостите поведоха с 6 точки след тройка на Павел Иванов, след което обаче тройка на Тихомир Желев и две поредни на Пол Милър Берое излезе напред при 64:58. С точни попадения на Хопкинс и Димитър Димитров обаче ботевградчани намалиха пасива си само на точка 10 минути преди края.

Берое показа преимуществото си над Балкан в заключителни минути от срещата. Със страхотни попадения от зоната за 3 точки на Милър, Франкамп и Николай Стоянов беройци излязоха напред с цели 9 точки 6 минути преди края. Балкан отговори с точки от фаулове на Брендън Браун и тройка на ВенциславПетков, с които намалиха на 85:80. В най-важните минути обаче класата на домакините си каза думата и те не позволиха обрат. Последният сигнал на сирената дойде при резултат 92:84.

За Берое много силен мач изигра Пол Милър с 18 точки и 7 борби и 6 асистенции, Терънс Дженингс направи дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби, 15 точки добави Конър Франкамп, а с 13 се отличи Сашо Янев.

Най-резултатен в мача бе Микейл Хопкинс от гостите с 20 точки.