А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Рилски спортист излъга Спартак след късен обрат

Рилски спортист победи тази вечер в своята „Арена Самоков“ тима на плевенския Спартак. Победата за самоковци дойде в самия край на двубоя, а в герои се превърнаха  Мартин Маринов и Малик Диме. Българинът отбеляза две изключително важни тройки, а центърът си свърши работата в покошието, за да могат баскетболистите на Людмил Хаджисотиров да триумфират с крайното 93:88.

Иначе трябва да кажем, че баскетболистите на Спартак Плевен владееха инициативата в голяма част от мача, като на моменти разликата в тяхна полза бе 10 точки. Първата четвърт завърши наравно 22:22. Във вторите десет минути гостите настроиха мерника си и на почивката водеха с 41:48 след отбелязани 10 тройки.

След паузата играчите на Рилски спортист опитваха да стигна до намаляване на пасива, но плевенчани продължаваха да поддържат разликата. Така бе до последните 5 минути на мача, в които домакините се втурнаха на щурм водени от Мартин Маринов. Именно той бе виновникът за обрата в мача след като първо изравни с невъзможен шут от тройката през човек, а в последствие даде преднина на домакините с още един далечен изстрел. Това сякаш бе и ключовият момент в мача, защото последваха няколко прибързани и грешни отигравания за гостите, а баскетболистите от Самоков отговориха с резултатни нападения, за да се поздравят с победата в самия край на срещата.

За Рилски спортист отличен двубой направи Мартин Маринов с 27 точки и 5 асистенции. Малик Диме записа пореден дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби, а с 15 точки завърши Тони Гуджино.

За гостите от Спартак Константин Коев наниза 22 точки, Иван Лилов вкара 15, а Денислав Вутев записа 12.