А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Ямбол с категорична победа над Черно море Тича

Пета победа записа отборът на Ямбол в 23 кръг от първенството на НБЛ. Баскетболистите на Иван Чолаков за трети път достигнаха до успех с трицифрен резултат - 105:65, този път срещу младия състав на Черно море Тича. С тази  убедителна домакинска победа ямболци затвърдиха седмото си място в класирането. “Моряците“ пък останаха на последната позиция. В следващия си мач, който е на 11 април, тимът на Ямбол приема Берое у дома, докато Черно море Тича посреща Балкан в зала “Христо Борисов“ във Варна на същата дата.

Още през първите 10 минути възпитаниците на Иван Чолаков показаха надмощие и демонстрираха превъзходство спрямо тима на Черно море Тича. 27:8 след първия период бяха достатъчно доказателство за добрата игра на домакините. Във втората четвърт гостите си стъпиха на краката, но все пак устремът на Ямбол бе набрал висока скорост, която се оказа непосилна за варненци. На почивката резултатът бе 56:29. Авансът за Ямбол в крайна сметка се оказа достатъчен и в последните две части тимът просто поддържаше преднината си и успя да се поздрави с победата.

С най-голям принос за успеха  беше ЛаРон Смит, който отбеляза 24 точки и овладя 21 борби. Евгени Иванов завърши с 19, а с 16 завърши  Айзея Уилямс. Младият Александър Матушев се отчете с 14 точки за победата.

За гостите от Черно море Тича най-резултатен беше Мартин Стефанов с 21 точки. Александър Кръстев завърши с 13, а Александър Стойков с 12.