А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Рилски спортист се бори, но не успя да пречупи Левски Лукойл

В отложеното дерби от 16 кръг на НБЛ, Левски Лукойл надделя над Рилски спортист с 95:93 в интригуващ баскетболен спектакъл. Столичани се поздравиха с успеха, след като срещнаха сериозен отпор от страна на своя съперник, който въпреки кадровите проблеми в състава си, надмина себе си и се бори до последно. Левски Лукойл запазва първото място в подреждането, след като има 14 победи и 2 загуби. Рилски спортист пък се нареди пети, след като има в актива си 9 успеха и 6 поражения. Самоковци обаче имат мач с Ямбол, а при евентуална победа могат отново да се изкачат до 3-ото място.

През първите 10 минути от срещата Левски Лукойл се отчете с ураганно представяне, което донесе преднина от 29:11 на тима след първата четвърт. През втория период обаче нещата коренно се промениха. Столичани буквално рухнаха, след като успяха да отбележат едва 10 точки за цялата част и респективно позволиха на Рилски спортист да излезе напред в резултата. Двата отбора се оттеглиха на почивката при 43:38.

След подновяването на играта, двубоят продължи с равностойно представяне, като силите бяха изравнени през по-голямата част от третия период и всичко трябваше да се реши във финалните 10 минути. В тях Левски Лукойл успя да вземе преднина, която съумя да запази до самия край, поздравявайки се с победата, въпреки настойчивостта на самоковци.

За победителите най-резултатни бяха Патрик Рембърт и Никола Маравич, завършвайки със 17 точки.

За Рилски спортист Златин Георгиев бе над всички с  дабъл-дабъл от 18 точки и 10 асистенции. Малик Диме също заформи дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби, а Мартин Маринов реализира 16.