А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Академик Бултекс 99 изтръгна победата от Рилски спортист след нов епичен сблъсък

Академик Бултекс 99 грабна победата след драматичен развръзка с продължение при гостуването си на Рилски спортист в мач от 13-ия кръг на НБЛ. Пловдивчани надиграха домакините с 98:87, след като водеха почти през целия мач, но позволиха на самоковци да се върнат в срещата и така се стигна до продължение. В него обаче момчетата на Асен Николов бяха безпощадни и само за 5 минути вкараха цели 23 точки. Така завърналият се на поста старши треньор Асен Николов записа втори пореден успех начело на тима след този срещу Блокотехна в Балканската лига. В следващия кръг от НБЛ Академик Бултекс 99 приема Академик, докато Рилски спортист почива.

Гостите започнаха отлично и натрупаха 15 точки аванс още след първата четвърт. Рилецо успя да върне 6 до почивката, но в третата четвърт отново бе за Академик Бултекс 99, който си върна разликата от 15 точки преди последната решителна четвърт.

Пловдивчани успяваха да поддържат добър аванс, но в последните 2-3 минути допуснаха той да бъде стопен, а кош със сирената за домакините доведе до продължение.

Академик Бултекс 99 дръпна със серия от 8:1 и не позволи повече да бъде застигнат, а само за 5 минути момчетата на Асен Николов вкараха пет тройки – колкото за цялото редовно време.

Голям мач за победителите направи центърът Питър Олисемека, който бе най-резултатен с поредния си дабъл-дабъл от 22 точки и 18 борби. Дайшон Найт добави 21, Васил Бачев 20, Виткович – 15, Александър Груев – 14. За Рилски спортист над всички бе ветеранът Йордан Бозов с 23 точки, Малик Диме добави 18, а Юджийн Харис – 11