А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Берое изкова седма поредна победа в НБЛ

Берое записа седмата си поредна победа в Националната баскетболна лига. Като гости на Академик в 13 кръг на мъжкия ни елит старозагорци спечелиха с 93:75 в Правец. В следващия кръг Академик гостува на Академик Бултекс 99 на 11 януари, а ден по-късно Берое приема Левски Лукойл в Стара Загора.

До момента съставът на националния селекционер Любомир Минчев има 9 успеха и 2 поражения, докато „студентите“ са с баланс 3-9 и с изигран мач повече от днешния си опонент.

Берое взе ранен аванс при 29:11 след 10 игрови минути в Спортния комплекс в Правец. В следващия период преди голямата почивка, обаче, селекцията на Георги Давидъв стъпи на краката си и намали изоставането си на 43:54. Задружни усилия доближиха „студентите“ само на 6 точки в заключителната четвърт, но класата и опитът на беройци не позволиха обрат.

Конър Франкамп се включи от пейката с 24 точки, Трентън Когинс пък остана на косъм от дабъл-дабъл с 18 точки, 7 борби и цели 9 откраднати топки за победата. Джеймс Уайт добави 14 точки, а с 10 завърши Станислав Ваклинов.

Цветомир Чернокожев бе над всички за Академик с 20 точки и 9 борби, а Александър Милов остана със 17 точки. Капитанът Николай Грозев се разписа с 10.

В следващия кръг Академик гостува на Академик Бултекс 99 на 11 януари, а ден по-късно Берое приема Левски Лукойл в Стара Загора.