АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Левски Лукойл е новият шампион на България

29.05.2018 19:42

Левски Лукойл е новият шампион на България за сезон 2017/2018.  След сериозна битка с 3:1 победи във финалната серия възпитаниците на Константин Папазов грабнаха златото , а домакините от Ботевград заеха второто място.

Силна серия 20-5 даде началото на четвъртият плейофен двубой между Балкан и Левски Лукойл в Арена "Ботевград". В края на първата четвърт обаче гостите успяха да намалят сериозния си пасив и резултат бе 22:13 в полза на домакините.

В началото на втория период „сините“ се доближиха до съперника си само на 2 точки след серия от 7:0 за 22:20. Няколко бързи атаки на Левски Лукойл и това обърна резултата в тяхна полза за 33:29. Така момчетата на Константин Папазов запазиха минимален аванс от 6 точки на полувремето при 44:38.

След подновяването на играта тройка на Игор Кесар намали изоставането на ботевградчани на 2 точки. След това обаче гостите отново изязоха напред със 7 за 50:43. Балканци обаче нямаха намерение да се предават и се доближиха само на точка при 51:52.

Две поредни тройки за Левски Лукойл и резултатът бе 58:51 в тяхна полза. Страхотен Венци Петков върна Балкан в мача и при минута до края на третия период домакините отново поведоха за 64:60. Играта на нерви продължи и в последните секунди на частта, а след 30 минути в Арена Ботевград всичко започна отначало при 67:67.

В заключителните минути играта вървеше кош за кош, а при оставащи три минути до края резултатът бе 82:77 в полза на Левски Лукойл.

След това обаче Джордан Калахан и Венцислав Петков реализираха две бързи тройки и Балкан поведе с 85:84 и оставащи 1:13 минути преди края на двубоя. "Сините" обаче не се отказаха и отбелязаха нови две точки дело на Божидар Аврамов, за да обърнат резултата в своя полза при 86:85 и 31 секунди до края.

Ботевградчани имаха своя шанс в последната атака, но след пропуск на Христо Захариев и след това проспуск и на Игор Кесар за добавка под кош и 5.5 секунди до края, срещата завърши при краен резултат 86:85.

За шампионите от Левски Лукойл най-резултатен бе Божидар Аврамов с 18 точки и 7 асистенции. Омари Гудул реализира 17 точки,  Неманя Милошевич се разписа със 16 и 8 борби. Дарил Брайънт отбеляза 13 точки, а 12 добави Станимир Маринов.

За Балкан над всички бе завърналия се Христо Захариев, който наниза 26 точки и хвана 7 борби. След него чудесно се представи Игор Кесар с 22 точки. Джордан Калахан се отчете със 17 точки, а 11 добави Венцислав Петков.