АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Силен Балкан взе своето и е на финал

13.05.2018 20:04

Балкан записа категоричен успех със 102:91 в четвъртата полуфинална среща срещу Академик Бултекс 99 и се класира на финал. С общ резултат от 3-1 победи спечелиха полуфиналната серия. Така за трети път в последните 4 години ще играят във финала на НБЛ.

Срещата започна със силна серия 8:2 за домакините. След това обаче гостите наваксаха изоставането си и след тройка на Васил Бачев резултатът бе само 3 точки разлика при 16:13 за ботевградчани. Последваха две поредни тройки на Джордан Калахан, които отново дадоха преднината на Балкан. Тя се запази и до края на частта като резултатът бе 28:20 в тяхна полза.
Силните изяви на домакините продължиха и в началото на втората четвърт, с което разликата стана двуцифрена при 30:20. В следващите минути ботевградчани бяха безпощадни от линията за три точки и четири минути преди голямата почивка разликата бе 18 точки при 45:27. До полувремето обаче Академик Бултекс 99 намали разлика на 10 точки и таблото светна при 49:39.
След завръщането си на терена Балкан продължи на контролира ситуацията на терена и поддържаваше комфортната си преднина. Така след 30 минути игра в Арена "Ботевград" таблото показваше 75:58 в полза на домакините.
В заключителните минути пловдивчани затегнаха защитата си и се опитаха да противодействат, но безуспешно и балканци радваха феновете си и класиране на финал.
За победителите над всички с 20 точки и 8 асистенции бе Джордан Калахан. След него чудесно се представи Христо Захариев, които записа на сметката си 19 точки и 7 борби. Брандън Фортънбъри се разписа със 17 точки, Игор Кесар със 16, а с 14 завърши Дивон Уошингтън.
За Академик Бултекс 99 най-резултатен бе Димитър Димитров, който наниза 37 точки и хвана 8 борби. Силно се представи и Васил Бачев, който отбеляза 21 точки.  Никола Маравич добави 16 точки.