АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Левски Лукойл поведе с 2:1 в полуфиналната серия срещу Рилски спортист

12.05.2018 21:05

Левски Лукойл поведе с 2:1 в полуфиналната серия срещу Рилски спортист след драматичен успех в Самоков при крайното 76:73.

При това положение следващият мач между двата тима, който ще се играе в понеделник отново в Самоков, става решителен за играчите на Людмил Хаджисотиров. При загуба в него те ще загубят серията и ще трябва да играят за ¾ място в първенството със загубилия от другата серия, в която са пловдивският Академик и Балкан Ботевград.

Самият мач започна отлично за Рилски, тъй като момчетата на Людмил Хаджисотиров успяха да поведат с 15 точки разлика още до средата на първата четвърт. Последва прекъсване за Левски, след което столичани започнаха да топят пасива си и след десет минути игра губеха с 27:21. През вторите десет минути самоковци продължиха да водят в резултата, но играчите на Левски Лукойл така и допуснаха домакините да дръпнат с повече от 5-6 точки, като полувремето дойде при 45:43 в полза на самоковци.

След паузата двата тима се захапаха сериозно, като след изключително агресивна игра в защита гостите успяха да обърнат мача и да поведат с 56:59. В последната четвърт двубоят се превърна в истински баскетболен трилър, в който ту Рилски повеждаше,  ту Левски. Все пак играчите на гостите показаха по-здрави нерви и спечелиха двубоя с крайното 73:76.

За Рилски със 16 точки и 9 борби завърши Еван Раванел, Шелдън Джитър вкара 12, а Златин Георгиев 11. Дерек Райт също бе изключително полезен и завърши с 10 точки и 10 асистенции.

За Левски Лукойл Станимир Маринов и Божидар Авармов вкараха по 19 точки,а Христо Николов завърши с 11.

Четвъртата полуфинална среща между двата тима ще бъде на 14 май /понеделник/ от 18:30 часа в Арена "Самоков".