АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Берое с изразителна победа срещу Балкан

11.04.2018 20:46

Берое с категорична победа над ботевградчани с цели 25 точки разлика при финалното 91:66. Така старозагорци вече имат баланс от 10 победи и 11 загуби. За Балкан това бе 4 поражение, при 16 успеха до момента.

Началото на двубоя бе изключително оспорвано, а в първите минути на срещата никой от двата отбора не успя да се измъкне напред. Играта вървеше кош за кош, а след успешна тройка на Филип Виденов в края на частта, Берое имаше аванс от 5 точки при 21:16.

През втората четвърт домакините поддържаха минималната си преднина , а при оставащи две минути до полувремето беройци се откъснаха с двуцифрена актив от 13 точки при 38:25. Поредица от грешки от страна на ботевградчани в края на частта оформи резултатът на почивката 47:29.

След завръщането си на терена Балкан успя да намали изоставането си на 9 точки след чудесни изяви на Дивон Уошингтън. Две последователни тройки за домакините и разликата нарастна при 68:51 в полза на тима на Любомир Минчев.  Александър Янев побърза и направи разликата цели 20 точки. Така след 30 минути игра в зала „Общинска“ резултатът бе 73:51 в полза на старозагорци.

Ботевградчани не успяха да се противопоставят на агресивното нападение и добрата защита на Берое и така в заключителните минути гостите можеха само да се борят, за да намалят сериозното си изоставане. Това обаче не се случи след като разликата остана 25 точки, а беройци спечелиха заслужено при краен резултат 91:66.

За Берое най-резултатен с 22 точки бе Александър Янев. След него Дариус Гарет записа на сметката си дабъл-дабъл от 19 точки и 17 борби. С 19 точки се разписа и капитанът Тихомир Желев. С 12 и 8 борби рпиключи Филип Виденов, а 11 точки добави Аджехи Бару.

За Балкан най-полезен с 21 точки и 5 борби бе Игор Кесар. С дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби се отчете Дивон Уошингтън. Павел Иванов отбеляза 11 точки, а с 10 завърши Джордан Калахан.

Отборът на Берое доминираше изцяло в подкошието за 54:30. При борбата в нападение отново домакините имаха предимство за 15:7. От бързата атака старозагорци реализираха 20 точки, а Балкан 14. Резервните състезатели на Любомир Минчев се отчетоха с 32 точки, а тези на Небойша Видич само със 16.

В следващия кръг на НБЛ Берое гостуват на Академик София, а Балкан ще пътува за Ямбол.