АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Академик се справи и със Спартак Плевен

10.04.2018 21:13

Новосформираният Академик спечели втората си победа  в НБЛ след категоричен успех над плевенчани със 101:73 в мач от 24 кръг.

Така тимът на Героги Давидов вече е с баланс 10-11, а този на Александър Дяковски остава на дъното в класирането с една победа от 22 срещи до момента.

Младите момчета от Академик започнаха срещата много по-уверено от своя съперник и още в първата четвърт показаха характер, а частта приключи при 29:16 в полза на домакините. През следващите десет минути момчетата на Георги Давидов продължиха да доминират на терена като разликата бе двуцифрена почти през цялото време, а на полувремето тя бе 15 точки при 53:38.

След подновяването на играта домакините продължиха да трупта точки на сметката, с което тоално сразиха съперника си, за който най-силното оръжие - стрелбата от тройката не вървеше. Така третата четвърт приключи при цели 22 точки разлика.

В заключителните минути гостите от Плевен не успяха да проводействат и да се върнат в мача, с което се оформи и крайният резултат 101:73 и заслужен успех за Академик.

За Академик най-резултатен с 27 точки и 7 борби бе Иван Алипиев. Дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби записа на сметката си капитанът АлександърМилов. Йордан Минчев също направи дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби. С 13 точки завърши Красимир Димитров, а Лъчезар Димитров добави 11.

За Спартак Плевен над всички бе Константин Коев с дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби. Герасим Николов вкара 15 точки, 14 и 7 асистенции реализира Милен Дудев, а Николай Маринов добави 13 точки.

В следващия 25-ти кръг на НБЛ Академик ще бъде домакин на Берое, а Спартак Плевен ще пътува за Варна.